Massaaž & teraapia

B'Well kombineeritud massaažiteraapia

Kombineerin parimaid massaaži ja teraapiavõtteid nagu klassikaline massaaž, kupumassaaž, Hiina kuputeraapia ja Chi Nei Tsang vastavalt kliendi probleemi eripärale. Lihas- ja liigeseprobleemid, seljaprobleemid, tselluliit, aeglane seedimine jne.
Massaažiteraapia hõlmab tervet keha (vajadusel ka kõht) põhjalikku töötlemist.
Seansiaeg hõlmab konsultatsiooni, ettevalmistust ja riietamist.

Hiina kuputeraapia

Hiina meditsiinis on kuputeraapia üks olulisemaid meetodeid haiguste raviks. Selle eesmärk on soodustada energia ja vere liikumist Qi kanalites ning eemaldada välistest patogeenidest ehk haigustekitajatest tingitud probleeme. Eriti efektiivsed on kupud valu leevendamisel, mis on põhjustatud vere või Qi liikumise blokeerumisest, kuna see aitab taastada normaalset energia voogu kehas ja vähendada valu ning pinget.

 

Kuputeraapiat võib edukalt kasutada erinevate valude raviks, sealhulgas kaela- ja seljavalu, liigesevalu, pingest tingitud peavalu, külmetushaiguste ja paljude teiste vaevuste korral. Ravi hõlmab massaaži ja kuppude kasutamist, mis aitavad taastada keha tasakaalu ja heaolu.

 

Vaatamata kuputeraapia positiivsetele mõjudele on oluline arvestada vastunäidustustega:

 

– Veenilaiendid ja -põletikud piirkonnas, kus kuppe kasutatakse.
– Raske südame-veresoonkonna haigus.
– Raske neeru- ja kopsuhaigus.
– Palavik.
– Vähk või kasvajad.
– Kilpnäärmehaigused (konsulteerige kupumassaaži osas oma perearstiga, eriti kilpnäärme haiguse korral).
– Kunstliiges(ed) piirkonnas, kus kuputeraapiat soovite teha.
– Nakkushaigused.
– Vere hüübimishäired.
– Lahtised haavad piirkonnas, kus kupud paigaldatakse.
– Erinevad nahaprobleemid, nagu psoriaas, erüsiipel, allergiline lööve ja nahapinnast kõrgemad sünnimärgid piirkonnas, kus kuputeraapiat soovite teha.
– Kui operatsioonist on möödunud vähem kui 1 kuu.
– Raseduse ajal.
– Menstruatsiooni ajal kõhu piirkonnas.

Need vastunäidustused tuleks alati arvesse võtta, et tagada ohutu ja efektiivne kuputeraapiaravi.

Energeetiline kõhuteraapia ehk Chi Nei Tsang

Tänapäeva kiire ja stressirohke elustiil võib põhjustada negatiivseid emotsioone ning kehasse koguda pingeid, mis sageli paiknevad kõhu piirkonnas ja tekitada mitmesuguseid terviseprobleeme.

 

Chi Nei Tsang ehk teraapiline toksiinidest puhastav Chi massaaž on Hiina ravimassaaži meetod, mis põhineb Hiina traditsioonilisel meditsiinil ja 5 elemendi teoorial. See teraapia keskendub naba piirkonnale, mida tuntakse keha energiakeskusena ja kus organeid saab juhtida optimaalsema funktsioneerimiseni. Massaaž hõlmab kõhul asuva tsoonide kaardi käsitlust ja aitab vabastada kõhu piirkonnas kinni hoitud stressi ja pingeid, samuti vabastab blokeeritud organid. Selle tulemusel saavad laheneda soolestikuprobleemid ning aidata taastada loomulikku tasakaalu, tunda end rahulikumalt, puhastumalt ja täis energiat.

 

See massaažimeetod pärineb taoistlikest kloostritest, kus mungad kasutasid seda, et puhastuda, tugevneda ja uuendada keha ning saada energiat vaimsete praktikate jaoks. Massaažis kasutatakse ka Qi Gongi, Tai Chi ja Kung Fu tehnikaid keha, meele ja vaimu tasakaalustamiseks. Meetodi autoriks on Tai elav Hiina taoist ja Qi Gong meister Mantak Chia. Soovitav on teha kõhumassaaži mitte rohkem kui 2 korda nädalas ja ravikuur võiks hõlmata kokku 10 seanssi. Kõhumassaaž võib esile tuua erinevaid emotsionide vabanemist, nagu naer või nutt. See annab juurde vitaalsust, kõrvaldab stagnatsioonid, puhastab toksiinidest, tasakaalustab keha viit elementi ning selle kaudu ka inimese psüühikat. Lisaks on see kasulik immuunsüsteemi tugevdamiseks.

 

**Näidustused**:
– Psüühikaga seotud probleemid, stressist tingitud terviseprobleemid ja peavalud.
– Energiaprobleemid, vereringeprobleemid ja seedeprobleemid, näiteks kõhukinnisus, gaasid ja aeglane seedimine.
– Probleemid suguelundite piirkonnas, sealhulgas viljatus ja kroonilised valud.
– Jalalabade ja põlvedega seotud probleemid.

 

**Vastunäidustused**:
– Kasvajad, rasedus, menstruatsioon, kõhulahtisus, kõrge vererõhk, palavik, tugev nõrkus ja kurnatus, tromboosid ja emakasisesed spiraalid.
– Enne massaaži ei tohiks süüa vähemalt 2 tundi.
– Kõhupiirkonna operatsioonist peab olema möödunud vähemalt 1 aasta.

Kupumassaaž

Kupumassaaž on pärit Hiinast ja Koreast ning selle eripäraks on vaakumi tekitamine kuppude abil. See saavutatakse, kui kupud asetatakse kehapinnale ja nendega massaaži tehakse. Kuppude loodud vaakum tõmbab endasse pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii horisontaalselt kui vertikaalselt. See võimaldab intensiivsemat lihaste ja naha töötlemist, parandab lümfi- ja vereringet, aktiveerides kasutamata veresooni ja kapillaare. Organism reageerib sellele vaakumile kui võõrale mõjule ning immuunsüsteem hakkab kiiresti mõjutatavas kehapiirkonnas tööle. See kiirendab jääkainete väljutamist ja suurendab vererõhku selles piirkonnas. Kupumassaaž treenib veresooni ning aitab parandada stressitaluvust, und ja vähendada kehalisi pingeid. Samuti suurendab see keha vastupanu haigustele. Kupumassaaži kasutatakse edukalt ka tselluliidi vähendamiseks.

 

**Vastunäidustused**:

– Nahahaigused.
– Liigeseproteesid (kui need on liigese piirkonnas).
– Neeruhaigused.
– Südamepuudulikkus.
– Ägedad põletikulised haigused.
– Rasedus.

Lõõgastav üldmassaaž

Kui soovid argimuredest puhata ja lubada endale hetkeks luksust, on lõõgastav üldmassaaž ideaalne valik. See massaaž leevendab lihaspingeid, taastab energiat ning soodustab vere- ja lümfiringlust, aidates sul lõõgastuda ja tunda end paremini.

 

**Vastunäidustused**:

– Pahaloomulised kasvajad.
– Traumad.
– Põletikulised haigused.
– Südame-, neeru- ja maksapuudulikkus.
– Liiga madal või kõrge vererõhk.
– Nakkushaigused.
– Nahahaigused.
– Kilpnäärmehaigused.

 

 

Näomassaaž

Näomassaaž on tõhus viis parandada naha mikrovereringet ja vähendada turseid, samuti toonida nahka ja lihaseid ning siluda kortsukesi.

 

Näomassaaž hõlmab järgmisi samme:
1. Naha puhastamine: Alguses eemaldatakse nahalt mustus ja meigijäägid, tagades puhta aluse.
2. Kerge koorimine: Seejärel tehakse õrn koorimine, mis aitab eemaldada surnud naharakud ja elavdada naha tekstuuri.
3. Käsimassaaž: Spetsialist kasutab käsi, et teha õrn massaaž, mis parandab vereringet ja lõdvestab näolihaseid.
4. Kangasmask: Näole kantakse kangasmask, mis sisaldab vajalikke toitaineid ja niisutust ning aitab rahustada ja elustada nahka.
5. Jade rolleriga rullmassaaž (roosast kvartsist): Jade roller on valmistatud roosast kvartsist ja seda kasutatakse õrnaks rullmassaažiks. See aitab edendada lümfi- ja verevoolu, vähendades turseid ja toomates näonahale värskust.

 

Näomassaaži kestvus on ligikaudu 45 minutit, kuid see võib varieeruda sõltuvalt individuaalsest vajadusest ja valitud tehnikatest. Protseduur on suurepärane viis lõõgastuda ja samal ajal hoolitseda oma naha eest.

Kuputeraapia näole

Kosmeetiline protseduur kupuga näonahale on äärmiselt efektiivne meetod ilu ja naha tervise edendamiseks. Vaakummõju ulatub sügavale kudedesse, kiirendades raku ainevahetust ning saavutades muljetavaldavaid tulemusi lühikese aja jooksul.

Kuputeraapia abil saab kiiresti saavutada mitmeid positiivseid muutusi, sealhulgas tursete vähenemist, verevarustuse kiirenemist, kortsupõhja tõstmist, naha elastsuse suurendamist ning näopiirkonna lihaste pingutamist ja lõualoti korrigeerimist. See protseduur on samuti tõhus viis näonaha pooride puhastamiseks, eemaldades toksiinid, mustuse, liigse rasu ja kreemijäägid ning võimaldab kiirelt vabaneda ka vistrikest.

 

Kuputeraapia ja massaaž viiakse läbi vaheldumisi, mida täiendab kerge koorimine ja niisutav mask. Oluline on märkida, et kupu kasutamisest ei jää näole mingeid jälgi, mis tähendab, et see on mitte ainult tõhus, vaid ka diskreetne meetod iluhoolduses.

Tselluliidi- ja rasvapõletus kuppudega

Tselluliidi- ja rasvapõletus kuputeraapia on spetsiaalselt välja töötatud meetod, mis aitab kehal vabaneda jääkainetest, mis põhjustavad tselluliiti ja liigset rasva. Selleks kasutatakse mitmesuguseid massaaži- ja kuputeraapia tehnikaid, mida täiendavad kvaliteetsed profitooted. Parimate tulemuste saavutamiseks jagatakse ka toitumis- ja liikumisnõuandeid. Soovitatav on läbida tselluliidi- ja rasvapõletusprotseduur kuurina, tehes seda vähemalt üks kord nädalas. Palun ilmu protseduurile riietega, mis katavad kogu keha ja on soojad ning liibuvad (näiteks retuusid ja dressipluus).

Protseduuri kestvus on orienteeruv ja hõlmab ka konsultatsiooni, et tagada personaalne lähenemine ja parimad tulemused.

 

**Vastunäidustused**:
– Nahahaigused.
– Liigeseproteesid (kui need asuvad samas piirkonnas, kuhu protseduuri tehakse).
– Neeruhaigused.
– Südamepuudulikkus.
– Ägedad põletikulised haigused.
– Veenilaiendid.

Kuputeraapia kõhule

Kuputeraapia kõhule on äärmiselt lõõgastav ja tõhus protseduur, mis pakub mitmeid eeliseid. See aitab vähendada puhitusi ja parandada seedimist kohe pärast esimest seanssi. Regulaarse teraapia abil saate vähendada kõhurasva, kujundada lihaseid ja saavutada kauni talje.

 

Teraapia sisaldab järgmisi komponente:

– Kõhumassaaž Chi Nei Tsang’i mõjutustega: Massaaž, mis parandab seedimist, ainevahetust ja lümfisüsteemi toimimist, samuti aitab vähendada kõhurasva ja toniseerida lihaseid.
– Kuivharjamine: Meetod, mis toetab naha vereringet ja stimuleerib lümfisüsteemi, aidates sellega eemaldada toksiine ja parandada naha tervist.
– Kupumassaaž: Kuppude kasutamine massaažis, mis aitab vähendada puhitusi, suurendada vere- ja lümfiringet ning leevendada valusid.

 

**Näidustused**:
– Seedimise parandamine.
– Ainevahetuse ja lümfisüsteemi toimimise parandamine.
– Kõhurasva vähendamine.
– Lihaste toonuse tõstmine.
– Immuunsüsteemi tugevdamine.
– Stressi vähendamine.
– Toksiinide väljutamine.
– Seljavalude leevendamine.
– Fertiilsuse parendamine (kui see on probleemiks, palun teavitage enne protseduuri).

 

**Vastunäidustused**:
– Kasvajad (ka teistes piirkondades).
– Rasedus.
– Menstruatsiooni ajal, kui need on eriti raskevõitu.
– Kõhulahtisus.
– Kõrge vererõhk.
– Palavik.
– Väga suur nõrkus ja kurnatus.
– Tromboosid.
– Emakasisene spiraal (seda saab teha, kuid palun teavitage enne protseduuri).
– Kõhupiirkonna operatsioonist on möödunud vähemalt 1 aasta.

Beebi- ja lastemassaaž

Beebimassaaž on sobilik imikutele alates sünnist kuni 2-3 aasta vanuseni. See õrn ja õrnade silituste abil teostatav massaaž toob kaasa mitmeid kasulikke mõjusid. See stimuleerib imikute vereringet ja seedimist, ergutab lümfisüsteemi ja immuunsüsteemi, parandab lihaskoordineerimist, toetab kesknärvisüsteemi arengut ning edendab naha tervist.

 

Lastemassaaž sobib lastele alates 3-7 aasta vanusest. Sõltuvalt lapse vanusest valitakse sobivad massaaživõtted. Massaaž võib toimuda kas matil või massaažilaua peal, sõltuvalt lapse mugavusest.

 

Lapsevanemad saavad massaaži ajal õppida massaaživõtteid, et saaksid neid hiljem kodus jätkata ja oma last teadlikumalt silitada. Massaaži jaoks ei ole vaja arsti saatekirja. Soovitan tuua imiku massaažile siis, kui ta on looteasendist vabanenud, mis juhtub tavaliselt umbes 2 kuud pärast sündi.

 

Massaaži kestvus on orienteeruv ja sõltub lapse vanusest ning tema vastupidavusest. Enne seanssi võib laps süüa ning hea oleks, kui oleks piisavalt aega kuni uneajani.

India Champi peamassaaž

India peamassaaž on unikaalne ja traditsiooniline lõõgastav teraapia. Seda nimetatakse ka Champiks, mis on tervendav protseduur, kus energiakanaleid käsitsetakse pea, kaela, näo ja õlgade piirkonnas. Enamus kehas kogunenud stressist avaldub pea ja kaela piirkonnas, kus pinged võivad isegi näojooni moonutada. Peamassaaž aitab puhastada energiakanaleid blokeeringutest, mis võivad põhjustada terviseprobleeme. Kui energia voolamine on takistatud, võivad tekkida stress, valud, pingepeavalud, juuste väljalangemine, hõrenemine jne. See teraapia on eriti kasulik peanahale ja juuste tervisele, samuti silma- ja kõrvaprobleemidele. Lisaks aitab see puhastada nina- ja kõrvalurkeid, leevendada kaela ja õlgade jäikust ning on abiks ka näiteks eksamiperioodil ja unetuse korral.

 

NB! Peamassaaži käigus kasutatakse õli, mis kantakse ka peanahale ja juustele. Soovitav on juukseid pesta umbes 2 tundi pärast massaaži. Kui ilm on jahe, on soovitatav kaasa võtta rätik või müts, et hoida pead pärast massaaži soojas ja kaitsta juukseid.